ЄВІ: нюанси екзамену та приклади розв'язання тестових питань
- Роман Радейко
- 24 квіт.
- Читати 5 хв
Студенти-юристи при підготовці до вступу на магістратуру максимально фокусуються на Єдиному фаховому вступному випробуванні – екзамені, покликаному глибоко перевірити їх фахові знання. Однак це не єдина перешкода, яку їм необхідно подолати, адже на них також чекає ЄВІ, тобто Єдиний вступний іспит – ще один обов'язковий етап вступу.
Що собою представляє цей екзамен, в чому його складнощі, які типи питань він містить – про все це поговоримо в нашій статті.

ЄВІ 2025: що це за іспит?
До складу ЄВІ входять два компоненти, іноземна мова і тест загальних навчальних компетентностей (ТЗНК). Студенти можуть вибрати одну з чотирьох іноземних мов – англійську, німецьку, французьку або іспанську.
Цікаво, що ТЗНК вперше був введений у 2016 році в експериментальному форматі саме для студентів юридичних спеціальностей, але згодом перелік спеціальностей розширили. Наразі ЄВІ саме в такому форматі, іноземна мова і ТЗНК, потрібен студентам будь-якої спеціальності для вступу на магістратуру та аспірантуру.
Давайте окремо розглянемо обидва складники іспиту. Серед іноземних мов візьмемо англійську, бо вона є найбільш популярною та вивчається найбільшою кількістю студентів.
ЄВІ (англійська мова): якими є типи питань та що потрібно для успіху?
В ЄВІ з англійської немає блоків “Writing” та “Listening”, які часто трапляються в інших екзаменах, зокрема НМТ, та викликають багато проблем у студентів. Однак це не означає, що він простий – навпаки, у нього є свої особливості, до яких потрібно звикнути.
Отже, тест складається з частин, присвячених читанню (“Reading”) та правильному використанню англійської мови (“Use of English”). Питання тесту можна поділити на три види:
вибір однієї правильної відповіді;
встановлення відповідності між різними текстовими блоками;
заповнення пропусків.
Щоб успішно відповісти на них, потрібно приділити увагу напрацюванню таких навичок:
розуміння основної ідеї текстів на будь-яку тематику;
вміння відокремлювати головну інформацію від другорядної;
вміння швидко знаходити потрібні слова або твердження у текстах;
вміння працювати з лексикою та розуміти значення незнайомих слів з контексту;
вміння встановлювати логічні зв'язки між частинами тексту.
Ще одна важлива навичка (яка, до речі, знадобиться і для інших іспитів) – швидкий аналіз інформації. Іспити обмежені у часі, тому потрібно натренувати розв'язувати тести оперативно та на “застрягати” на одному питанні.
ТЗНК та його особливості
ТЗНК потрібен, щоб перевірити сформованість загального рівня навчальної компетентності студентів, тобто здатності:
адекватно сприймати інформацію;
логічно мислити;
осягати сутність зв'язків між явищами та об'єктами дійсності.
Тест містить дві частини – вербально-комунікативну та логіко-аналітичну.
Типи завдань тесту:
відновлення змісту мікротекстів (заповнення пропусків);
аналіз та зіставлення двох довших текстів (довжиною приблизно 16 абзаців);
завдання для перевірки аналітичного та логічного мислення: логічний аналіз наведених міркувань, встановлення логічних послідовностей, математичне мислення.
Щоб підготовка до ТЗНК пройшла вдало, варто приділити увагу тренуванню таких навичок:
формування умовиводів (індукція, дедукція);
визначення хибних та правильних висновків;
виявлення логічних зв'язків між твердженнями;
вміння бачити причинно-наслідкові зв'язки;
вміння встановлювати закономірності.
Як і для тесту з англійської, для ТЗНК потрібно вміти працювати з тексту: виявляти головну та другорядну інформацію, розуміти суть тексту, швидко шукати слова і твердження у ньому.
Чому ЄВІ викликає проблеми у вступників?
Досвід минулих років показує, що багатьом студентам вкрай складно подолати ЄВІ. Чому так? Розглянемо на прикладі поширених міфів про це вступне випробування:
“НМТ мені дався легко, тому я не боюся ЄВІ, адже це те саме.” Насправді це не так, адже ЄВІ – екзамен зовсім іншого рівня. Для його складання потрібні не просто базові шкільні знання, а серйозна підготовка, яку вже повинні мати студенти-бакалаври. Тому до цього іспиту потрібно підійти відповідально та ґрунтовно підготуватися.
“ТЗНК можна скласти, просто якщо довіритися інтуїції”. ТЗНК – це не гра на вгадування, а серйозний іспит з питаннями, на які не можна дати відповідь навмання. Тут потрібна логіка, а не інтуїція.
“Не варто й братися за підготовку до ЄВІ, бо я його все одно не складу, адже для цього потрібна ідеальна англійська”. Навіть студенти з рівнем англійської В1–В2 можуть скласти ЄВІ. Для отримання високого балу на іспиті важливе не ідеальне знання мови, а розуміння суті завдань та мислити логічно.
Отже, якщо позбавитися хибних уявлень про екзамен, то успішно скласти його цілком реально. Запорука сильної підготовки – робота з тестами минулих років, що дозволить звикнути до формату тестових завдань та ефективно працювати на іспиті.
Тому пропонуємо почати просто зараз та розглянути кілька прикладів розв'язання таких завдань.
ЄВІ: приклади завдань минулих років
Приклад № 1

Перший приклад – завдання компонента “Reading”. При розв'язанні такого завдання можна використовувати метод виключення: переглянути всі варіанти та відмовитися від помилкових. У конкретно цьому завданні в тексті немає нічого про велосипедні прогулянки, риболовлю, ситний сніданок, екстремальний спорт, вироби ручної роботи та екскурсії з гідом. Також у ньому прямо не вказано, що Ваш настрій та здоров'я стануть краще. Зате у тексті згадується оперний театр та мелодії. Значить, правильна відповідь F.
Приклад № 2

Другий приклад – завдання з англійської в частині “Use of English”. Потрібно заповнити пробіл 16. Для правильного розв'язання треба мати достатній словниковий запас, знати сталі вирази та визначення різних слів. Зокрема, саме ці знання допоможуть методом виключення визначити, що слова “vision”, “appearance”, “presence” не підходять для пункту 16, а от слово “sight” підходить, адже в тексті наведено вираз “to lose sight of” (випустити з поля зору). Правильна відповідь – А.
Третій приклад – завдання з ТЗНК.
Приклад № 3

Для розв'язання цього завдання потрібно спершу уважно прочитати умову. З умови зрозуміло, що перше речення – це теза (яка є також і висновком), а друге речення, яке починається зі слова “оскільки”, – аргумент.
Варіант Г можна відразу відсіяти, адже завдання полягає в тому, щоб знайти в аргументації твердження, а не визначення. Крім того, визначення має чітку структуру “[] – це”. Визначення в умові цього завдання навіть не наведено.
Варіант А також можна відсіяти, адже, знову ж таки, потрібно знайти в аргументації твердження, а не висновок.
Отже, вибір стоїть між варіантами Б та В. Аналізуємо їх.
В реченні-аргументації наведено два аргументи: 1) стійкість комах до інсектицидів зростає і 2) фермери вимушені застосовувати все більше інсектицидів. Вони пов'язані між собою причинно-наслідковим зв'язком, адже другий аргумент є наслідком першого. Крім того, вони обґрунтовують висновок фермера – перше речення умови про контрпродуктивність використання інсектицидів. Отже, правильною відповіддю є варіант Б.
Чому варіант В не підходить? Тому що ніяких проміжних тверджень в умові завдання немає, є лише теза та аргумент.
Це тестове питання показує, що умови завдань треба читати дуже уважно, адже часто варіанти відповідей сформульовані так, щоб відвернути увагу словами-дистракторами та змусити сумніватися у виборі.
Поради для підготовки до ЄВІ
Щоб якісно підготуватися до ЄВІ та успішно скласти обидва компоненти цього іспиту, радимо студентам:
Не відкладати підготовку. Так, ЄФВВ містить багато складних об'ємних тем, але, як можна побачити з прикладів завдань, ЄВІ – це також непростий іспит, який потребує знань та уваги. Тому, коли плануєте свою підготовку до вступу на магістратуру, виділяйте достатньо часу ЄВІ.
Ознайомитися з форматом. Питання іспиту мають специфічну структуру та можуть здатися незрозумілими непідготовленим студентам. Тому краще знати, з чим доведеться мати справу. Ми в Online Law School розробили демотест, який допоможе студентам перевірити свої знання та дізнатися про типи питань на іспиті. Пройти його можна за посиланням: пройти демонстраційний тест.
Багато практикуватися. Чим більше питань Ви опрацюєте заздалегідь, тим легше буде на іспиті. Крім того, практика допоможе виявити прогалини у знаннях і теми, які треба довчити.
Якщо самостійно готуватися до ЄВІ здається надто важким завданням, запрошуємо приєднатися до нашого інтенсивного онлайн-курсу “Підготовка до ЄВІ за 60 днів. ТЗНК та англійська мова”, де Ви навчитеся:
розуміти суть тестових питань;
правильно розподіляти час на іспиті;
розв'язувати всі типи питань на ЄВІ.
У нас – пояснення теорії, можливість ставити питання викладачам та багато-багато практики.
Не зволікайте та долучайтеся до курсу зараз!
Comentarios